O firmie

Kim jesteśmy?
Firma Archivist Business Partner powstała w listopadzie 2006 r. w Toruniu, swoje usługi oferuje na terenie całego kraju . Jej założycielem jest Dawid Witkowski, absolwent Historii - Archiwistyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, który praktykował m.in. w Archiwum Państwowym w Toruniu. Ponadto jest członkiem Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Nasza siedziba mieści się w Toruniu, ale nie przeszkadza to nam świadczyć usług na terenie całego kraju.

Co robimy?
Podstawową działalnością naszej firmy jest obsługa archiwów zakładowych. Świadczymy usługi porządkowania dokumentacji kat. A i B. Akt osobowo-płacowych, księgowych, technicznych, kartograficznych i audiowizualnych. Prowadzimy klasyfikacje akt do poszczególnych kategorii: A i B. Sporządzamy spisy akt, zarówno w formie tradycyjnej jak i elektronicznej. Wyodrębniamy materiały  niearchiwalne przeznaczone do niszczenia spośród dokumentacji, której czas przechowania upłynął. Sporządzamy spisy zdawczo-odbiorcze.
Oferujemy państwu również kompleksową pomoc przy organizacji, zakładaniu i prowadzeniu archiwów zakładowych. Udzielamy informacji na temat wymogów dotyczących przekazywania akt do archiwum zakładowego, przechowywania w nim akt, a także ich niszczenia. Usługi wykonujemy w oparciu o obowiązujące przepisy prawne, ze szczególnym naciskiem na przestrzeganie zapisów Ustawy o Ochronie Danych Osobowych.

W naszej ofercie znajdą Państwo również szkolenia z zakresu archiwizacji dokumentów, zarówno dla kadry kierowniczej jak i pracowników biurowości.


W swojej pracy wykorzystujemy program do archiwizacji dokumentów Archiwum firmy Arisco. www.arisco.pl/archiwum

Czy należy niszczyć dokumenty?
Jednym z najczęściej występujących zagrożeń w XXI w. jest kradzież "tożsamości" firm lub osób prywatnych ze śmietników. Według najnowszych badań aż 52% dokumentów trafiających na śmieci stanowią dokumenty niezniszczone lub niedostatecznie zniszczone umożliwiające odczytanie danych. Najczęściej są to: wyciągi bankowe, faktury, pisma urzędowe, dokumentacja osobowa, umowy, oferty przetargowe itp. Było to jednym z powodów dla którego zdecydowaliśmy się rozszerzyć Naszą działalność o niszczenie dokumentów. Oferujemy Państwu niszczenie dokumentów w 2+1 klasie tajności (norma DIN 32757) na certyfikowanym sprzęcie, firmy HSM.

To Ty decydujesz jak zadbasz o tajemnice...Twojej firmy!

Dlaczego warto korzystać z naszych usług?
W ramach usług outsourcingu umożliwiamy Państwu wyprowadzenie z firmy czynności, które nie przynoszą zysku .Oferujemy szeroki zakres usług. Pracownicy naszej firmy legitymują się wyższym wykształceniem oraz specjalistycznymi kursami podnoszącymi ich wiedzę. Pamiętaj zawsze jesteśmy otwarci na negocjacje cenowe.

Wiele rzeczy małych stało się wielkimi, tylko dzięki odpowiedniej reklamie.

Mark Twain